Naslovnica Svijet Napadač iz Stokholma trebalo da bude deportovan

Napadač iz Stokholma trebalo da bude deportovan

Muškarac koji je osumnjičen da je izveo napad u Stokholmu kada se kamionom zakucao u pješake trebalo je da bude deportovan, javlja BBC.

Uzbekistanac (39) osumnjičen je da je usmrtio četvoro ljudi i povrijedio 15.

Njegov zahtjev za azil, kako se navodi, odbijen je u junu prošle godine.

Švedska policija saopštila je da je osumnjičeni za napad kamionom u Stokholmu, porijeklom iz Uzbekistana, bio poznat po tome što je pokazivao simpatije prema ekstremističkim organizacijama, uključujući i Islamsku državu.

Kako se navodi, osumnjičeni je tražio stalni boravak u Švedskoj, ali je bio odbijen, zbog čega su ga vlasti tražile zbog deportacije, prenosi Rojters.

“Znamo da je pokazivao simpatije prema ekstremističkim organizacijama, medju njima i prema ID”, rekao je policijski službenik i dodao da je oko pet osoba takodje zadržano u policiji kako bi se ispitali u vezi sa ovim slučajem.

Prema njegovim riječima, u napadu su ubijena dva gradjanina Švedske, jedan državljanin Belgije i jedan državljanin Velike Britanije.

U napadu koji se desio u subotu, povriedjeno je i 15 osoba, od kojih je 10 zadržano u bolnici.

OSTAVITI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here