Pjevač britanskih legendi, grupe Rolling Stones, Mick Jagger objavio je dvije pjesme za koje je rekao da su “hitan odgovor” na “konfuziju i frustriranost vremenom u kojem živimo”.
Objavio je spotove za pjesme “Gotta get a grip” i “England Lost” koje je nazvao “audio-vizuelnim projektom”.
Jagger je rekao da su te pjesme rezultat “strepnje i nepredvidivosti promjenljive političke situacije”.
– Očigledno imamo mnogo problema. Da li sam optimista u pogledu politike? Nisam – rekao je 74-godišnji muzičar.
Jagger je dodao da je muziku za dvije pjesme počeo da piše u aprilu jer “nije želio da čeka sledeću godinu kada bi te dvije numere mogle da izgube svaki smisao”.
U pjesmi “England Lost” pojavljuje se britanski reper Skepta. Gitarista Stonesa Kith Richards rekao je ove sedmice da taj bend radi na novom albumu, pošto se u javnosti pojavila slika Skepte i Rolling Stonesa u studiju.
Mick Jagger je, inače, u srijedu napunio 74. godine.
Srpska Cafe